DYŻUR KONSULARNY w listopadzie
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

DYŻUR KONSULARNY w listopadzie

November 17, 2023 - November 18, 2023

Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje DYŻUR KONSULARNY w Hamtramck w dniach 17–18 listopada w Piast Institute: 11633 Joseph Campau Street, Hamtramck, MI 48212.

Na dyżur obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Zapisy będą prowadzone w dniach: 7 i 8 listopada lub do wyczerpania miejsc. W celu dokonania zapisu na dyżur, prosimy dzwonić do naszego Urzędu w wyżej wymienione dni pod numer telefon: (312) 337-8166, wew. 1 w  godz. 11.00-14.00 (czasu Detroit).

Podczas dyżuru będzie możliwość złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego.

Przed wykonaniem telefonu w sprawie rezerwacji terminu wizyty paszportowej należy:

  • przygotować dane osobowe (imię nazwisko, numer PESEL lub w przypadku braku numeru PESEL data i miejsce urodzenia),
  • przygotować dane kontaktowe – numer telefonu,
  • przygotować dane dotychczas posiadanego polskiego paszportu lub dowodu osobistego;
  • upewnić się, że:
  1. w przypadku zawarcia związku małżeńskiego w USA, dokonano transkrypcji (rejestracji) amerykańskiego aktu małżeństwa w Polsce. Dopiero po uzyskaniu odpisu polskiego aktu małżeństwa z informacją o nazwisku noszonym po zawarciu małżeństwa można wystąpić o wydanie paszportu na to nazwisko.
  2. w przypadku urodzenia dziecka w USA, dokonano transkrypcji (rejestracji) amerykańskiego aktu urodzenia w Polsce. Dopiero po uzyskaniu odpisu polskiego aktu urodzenia można wystąpić o paszport dla danej osoby.

UWAGA: W przypadku osób dorosłych, które nigdy nie posiadały polskiego paszportu, bądź posiadają nieważny od kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu lat polski paszport (bez numeru PESEL) i nie posiadają ważnego polskiego dowodu osobistego, należy zweryfikować czy konieczne jest przeprowadzanie procedury potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego. W tym celu należy wysłać e mail na adres Wydziału Ruchu Osobowego: chicago.passport-visa@msz.gov.pl z podaniem danych osobowych i paszportowych wymienionych poniżej.

Informacje na temat wymaganych dokumentów do złożenia wniosku o paszport znajdą Państwo na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Chicago: https://www.gov.pl/…/sprawy-paszportowe-informacje-ogolne

Details

Start:
November 17, 2023
End:
November 18, 2023